mugla idare mahkemesi telefon ve adres

Muğla İdare Mahkemesi Nerededir?

Yukarıda örnek olarak belirtilen işlemlere veya eylemlere karşı bir davanız var ise, dava dosyanıza yeni bir belge gelip gelmediğini incelemek istiyor iseniz, duruşmanız var ise, Muğla İdare Mahkemesine giderek bu bilgileri sağlayabilirsiniz. Muğla İdare Mahkemeleri, Orhaniye, Uğur Mumcu Bulvarı 48000 Muğla Merkez / MUĞLA adresinde bulunmaktadır. Ayrıca, Muğla’da, Muğla 1. İdare Mahkemesi, Muğla 2. İdare Mahkemesi ve Muğla 3. İdare Mahkemesi olmak üzere 3 farklı idare mahkemesi bulunmaktadır.

mugla idare mahkemesi adresi

Muğla 1. İdare Mahkemesi Adres Bilgileri Nedir?

Muğla 1. İdare Mahkemesi adres bilgileri şu şekildedir:  Orhaniye, Uğur Mumcu Bulvarı 48000 Muğla Merkez / MUĞLA

Muğla İdare Mahkemesi başkan ve üyelerini bu linkten öğrenebilirsiniz: http://www.izmirbim.adalet.gov.tr/sayfalar/1idaremahkemesi-mugla.htm

Muğla 2. İdare Mahkemesi Adres Bilgileri Nedir?

Muğla 2. İdare Mahkemesi adres bilgileri şu şekildedir:  Orhaniye, Uğur Mumcu Bulvarı 48000 Muğla Merkez / MUĞLA

Muğla 3. İdare Mahkemesi Adres Bilgileri Nedir?

Muğla 3. İdare Mahkemesi adres bilgileri şu şekildedir:  Orhaniye, Uğur Mumcu Bulvarı 48000 Muğla Merkez / MUĞLA

Muğla İdare Mahkemesi İletişim için Telefon Bilgileri Nelerdir?

Muğla’da 3 ayrı idare mahkemesi bulunmaktadır. Bu idare mahkemelerine yukarıda belirtilen adreslere giderek ulaşılabileceği gibi, bazı durumlarda örneğin dava dosyanıza belge gelip gelmediğini sormak istiyorsanız telefon açarak da ulaşabilirsiniz. Bu nedenle, aşağıda 3 ayrı olan Muğla Mahkemeleri’nin iletişim bilgileri detaylı bir şekilde yer almaktadır. Şöyle ki:

  • Muğla 1. İdare Telefon Numarası Nedir?

Muğla 1. İdare Mahkemesinin adresi yukarıda belirtilmektedir. Muğla 1. İdare Mahkemesi’nin iletişim numarası ise 0 (252) 212 74 62’dir.

  • Muğla 2. İdare Telefon Numarası Nedir?

Muğla 2. İdare Mahkemesinin adresi yukarıda belirtilmektedir. Muğla 2. İdare Mahkemesi’nin iletişim numarası ise 0 (252) 213 21 56’dır.

  • Muğla 3. İdare Telefon Numarası Nedir?

Muğla 3. İdare Mahkemesinin adresi yukarıda belirtilmektedir. Muğla 3. İdare Mahkemesi’nin iletişim numarası ise 0 (252) 212 74 62’dir.

İdari Davalara Konu Olan İdari İşlem veya İdari Eylemler Nelerdir?

İdari davalar, idare mahkemelerinde idari kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen hukuka aykırı idari eylem veya işlemlerden kaynaklı zarar gören kişilerce açılmış davalardır. Bu kişiler hakkında gerçekleştirilmiş olan hukuka aykırı idari işlem veya eylem kendilerine tebliğ edilmekte ve bu tebligat muhataba ulaştığı andan itibaren 60 gün içerisinde muhatap tarafından dava açılması gerekmektedir. Açılan davanın konusunu oluşturabilecek idari eylem ve idari işlemlere örnek olarak aşağıda belirtilen hususlar verilebilir:

– Belediyenin Gerçekleştirdiği İdari İşler

– İhale İşlemleri

– İmar Uygulaması İşlemleri

– Kamu Alacakları

– Naklen Atama

-Atama İşlemleri

– Atamanın İptali İşlemi

– İmar Para Cezaları İşlemleri

– Disiplin Cezaları

– Vakıf ve Dernek İşleri

– İmar Ruhsat İşlemleri

– Öğretim ve Öğrenim İşleri

– Karayolları Trafik Mevzuatı

– Özel Eğitim ve Eğitim Kurumları İşlemleri

– Vatandaşlık işlemleri

İdare hukuku avukatı arıyorsanız ofisimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

İdari İşlem ve İdari Eylemlere Karşı Hangi Davalar Açılabilir?

İdari işlem ve idari eylemlere karşı açılabilecek davalar iptal davaları ve tam yargı davalarıdır. İptal davaları idarenin gerçekleştirdiği hukuka aykırı işleme karşı açılan davalardır. İptal davası, hukuka aykırı idari işlemden menfaati zarar gören kişi tarafından açılan davalardır. İptal davasının sonucunda, idarenin gerçekleştirdiği idari işlem hiç doğmamışçasına ortadan kalkacak, iptal edilecektir. Tam yargı davaları ise, hukuka aykırı idari eylemlere karşı açılan davalardır.

Tam yargı davaları, hukuka aykırı idari eylemden kaynaklı zarar gören kişilerin maddi ve manevi zararlarını tazmin etmek adına açılan tazminat davalarıdır. İptal davaları ve tam yargı davalarının, idari eylem yahut idari işlemin muhatap kişiye tebliğ edilmesinden itibaren 60 günlük dava açılma süreleri mevcuttur.
Paylaş