usak idare mahkemesi adres ve telefon bilgileri

Uşak İdare Mahkemesi Nerededir?

Adli yardımdan yararlanacağınız idari davalarda görevli ve yetkili mahkeme Uşak İdare Mahkemesi ise, duruşmaya gidecekseniz, evrak teslim edeceksiniz, dosya inceleyecekseniz, Uşak İdare Mahkemelerine gitmeniz gerekmektedir. Bu sebeple, Uşak İdare Mahkemesinin açık adresini yazımızın devamında sizlerle paylaşmaktayız. Uşak İdare Mahkemesi, Fevzi Çakmak Mahallesi Gazi Bulvarı No:144, 64100 Merkez / UŞAK adresinde bulunmaktadır.

Uşak İdare Mah. başkan ve üyelerine buradan öğrenebilirsiniz. http://www.izmirbim.adalet.gov.tr/sayfalar/idaremahkemesi-usak.htm

Uşak Adliyesi ile aynı binada yer alan Uşak İdare Mahkemesi’nin adresi Fevzi Çakmak Mahallesi Gazi Bulvarı No:144, 64100 Merkez / UŞAK’tır.

usak idare mahkemesi adresi

Uşak İdare Mahkemesi İletişim için Telefon Bilgileri Nelerdir?

Uşak İdare Mahkemeleri iletişim bilgileri nedir? İdari davama bakacak başkanın adı ne? Dosyamın bir örneğini alabilir miyim? İdari davamda nihai karar çıktı mı? Sorularını sormak ister iseniz, yukarıda belirtilen Uşak İdare Mahkemesine gidebileceğiniz gibi, telefon ile de iletişim kurabilirsiniz. Telefon ile iletişim kurmak ister iseniz aşağıda belirtilecek olan Uşak İdare Mahkemelerinin iletişim bilgilerini inceleyebilirsiniz. Bu nedenle, Uşak İdare Mahkemeleri’nin telefon numaralarını bilmek gerekir ve Uşak İdare Mahkemeleri’nin telefon bilgileri şu şekildedir

  • Uşak İdare Mahkemesi’nin Telefon Numarası Nedir?

Uşak Adliyesinin bulunduğu binada yer alan Uşak İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise: 0 (276) 231 50 10 şeklindedir.

İdari Davalarda Adli Yardım Nedir?

Yargılama giderleri, kimi kez sav ve savunma sahibinin mali gücünü aşabilir ve bu nedenle davasını açamama ya da kaybetme durumu ile karşı karşıya kalabilir. Davanın gerektirdiği giderlerin geçici olarak istenmemesi, gerekirse kendilerine ücretsiz bir avukat verilmesi yoluna, adli yardım adı verilir.

İdari yargılama alanında da adli yardım yolu benimsenmiş ve İdari Yargılama Usulü Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu kurallarının uygulanacağını öngörmüştür.

İdari Davalarda Adli Yardımın Koşulları Nelerdir?

İdari davalarda adli yardımın iki koşulu bulunmaktadır. Bu koşullar, fakirlik koşulu ve haklı olma koşuludur.

Fakirlik koşulu, bir kişinin adli yardım isteminde bulunabilmesi için, kendisi ile ailesinin geçimini sarsmadan, gerekli yargılama giderlerini ödemekten yoksun olması anlamına gelmektedir. Yasaya göre, fakirlik, belediye, köy ya da mahalle ihtiyar kurullarından alınacak fakirlik belgesi ile kanıtlanmalıdır.

Haklı olma koşulu ise, adli yardım isteminde bulunanın, davasında haklı olduğunu kanıtlaması, başka bir deyişle, yargıçta bu yolda bir kanı uyandırması gerekir. Durumun takdiri yargıca aittir. Mahkeme, adli yardım isteyenin haklı olduğu kanısına varamazsa istemi reddeder.

İdare hukuku avukatı ile sürecinizi yürütmeniz sizlerin menfaatine olacaktır.
Paylaş