Hukuk Fakültesi Öğrenci Bursu

Hukuk Fakültesi Öğrenci Bursu

hukuk fakultesi ogrenci bursu

Her düzenli olarak verdiğimiz hukuk fakültesi öğrenci bursunu bu yıl 31.12.2023 tarihinde açıklayacağız. 2 hukuk fakültesi öğrencisine vereceğimiz burs öğrenim hayatı boyunca sürecektir. Hukuk fakültesi öğrenci bursumuz aylık 2.000 TL’dir. 12 ay boyunca devam edecektir. Her yıl eylül ayında okulların başlaması sebebiyle o aya özel 2 aylık yatacaktır. Üniversite öğrencilerinin kaliteli bir eğitim alabilmeleri ülkemizin uzun vadede gelişmesi bakımından önemli bir yere sahiptir. Öğrencilerin öğrenimleri sırasında maddi olarak ihtiyaçları doğmaktadır. Günümüzde eğitim masrafları öğrencilerin ve ailelerinin bütçelerini zorlar hale gelmiştir. Maddi şartlar bakımından zorlanma sonucunda öğrenciler burs arayışına girmektedirler. Burs imkanı devlet kuruluşları tarafından verilebildiği gibi özel kurum ve kişiler tarafından da sağlanmaktadır.

Hukuk fakültesinde okuyan bir öğrencinin günümüzde kitap masrafı ortalama ders başına 500-1000 TL olmuştur. Bir öğrencinin en temel eğitim gideri olan kitap masrafı hukuk fakültesinde bütçeleri zorlar niteliktedir. Tüm bunların yanında artan barınma ücretleri, yemek ücretleri, ulaşım ücreti gibi temel ihtiyaçların da karşılanması gerekmekte ve bu masrafların nasıl karşılanacağı öğrencilerin ve ailelerin bir numaralı sorunu olmuştur. Masraflarını karşılayamayan öğrenciler bir nebze de olsun eğitim giderlerini karşılayabilmek adına burs arayışına girmektedirler.

Genç ve idealist hukukçuları yetiştirmek ve mesleğe kazandırmanın yanında eşitlikçi, erişilebilir ve adil bir adalet sistemine hizmet eden bir anlayış oluşturma misyonuna sahip olan Kadim Hukuk ve Danışmanlık olarak ihtiyacı olan hukuk fakültesi öğrencilerimize bir nebze de olsa yardımcı olabilmek adına burs fırsatı vermekteyiz.  Burs için gerekli olan şartlar aşağıda listelenmiş olup şartları sağlayan ve maddi olarak zor durumda bulunan öğrenci arkadaşlarımızın başvurularını bekliyoruz.

Kadim Hukuk ve Danışmanlık Hukuk Fakültesi Öğrenci Bursu Şartları

 • Hukuk Fakültesi Öğrencisi Olmak,
 • Burs Süresinde Eğitime Devam Ediyor Olmak,
 • Başka Bir Kamu veya Özel Kurumdan Burs Almıyor Olmak (Şehit ve Gazi Çocukları, Engelli Raporu İle Maaş Alanlar, Devlet Koruması Altında Olan Kişiler, KYK Kredisi ve Bursu Alanlar Hariçtir)
 • Ara Sınıfta Okuyanlar İçin 3.0/4.0 Genel Not Ortalamasına Sahip Olmak (Üniversitenin İlk Senesinde ÖSYM puanı dikkate alınmaktadır),
 • 2 Öğrenciye Burs Verilecektir. (1 Kadın – 1 Erkek)
 • Hukuk Fakültesi Burs Ücreti 2.000 TL’dir,
 • Eylül Aylarında 2 Aylık Ödeme Yapılacaktır. (Okulların Açılması ve Kitap Ücretlerinden Dolayı)
 • 12 Ay Boyunca Devam Edecektir.
 • Lisans Eğitimi Düzeyinde 35 Yaşından Küçük Olmak.

 

Burs Başvurularınız İçin: [email protected]

 

 

hukuk fakultesi ogrenci bursu basvuru
hukuk fakultesi ogrenci bursu basvuru

2 yorum

 1. Nisanur Bulut 5 Aralık 2023 10:02 AM

  Bursa cok ihtiyacım var

 2. Umur Yıldırım 5 Aralık 2023 5:20 PM

  Bilgilerinizi [email protected] mail olarak atabilir misiniz?

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
kadim hukuk ve danışmanlık