canakkale idare mahkemesi telefon ve adres

Denizli İdare Mahkemesi Adres Bilgileri Nedir?

İdari davanızı duruşma istemli açmanız halinde Denizli idare mahkemesinde yargılamanız duruşmalı olarak yapılacaktır. Bu nedenle, duruşma gününüz geldiğinde İdare Mahkemesi’ne gitmeniz gerekmektedir. Yazımızın devamında sizin için Denizli İdare Mahkemesi açık adresini belirteceğiz. Denizli İdare Mahkemeleri Denizli Adalet Sarayı 29 Ekim Bulvarı No:1 Bereketli / DENİZLİ adresinde bulunmaktadır.

Denizli İdare Mahkemesinde görülecek iptal ve tam yargı davalarında idare hukuku avukatı ile çalışmanız menfaatinize olacaktır. Denizli İdare Mahkemesinin başkan ve üyelerine http://www.izmirbim.adalet.gov.tr/sayfalar/idaremahkemesi-denizli.htm buradan ulaşabilirsiniz.

denizli idare mahkemesi adres bilgileri

  • Denizli 1. İdare Mahkemesi Nerededir?

Denizli 1. İdare Mahkemesinde bulunan dosyanızın takibini gerçekleştirmek, dosyanıza gelen gizli belgeyi incelemek, idari dava duruşmanıza gidebilmek adına gitmeniz gereken Denizli 1. İdare Mahkemesi: Denizli Adalet Sarayı 29 Ekim Bulvarı No:1 Bereketli / DENİZLİ adresinde bulunmaktadır. Duruşma gününüz geldiğinde, Denizli 1. İdare Mahkemesi’nin belirtilen adresine duruşma saatinizi geçirmeden gidip beklemelisiniz.

Denizli İdare Mahkemesi İletişim için Telefon Bilgileri Nelerdir?

Duruşma gününüzü bilmiyorsanız yahut duruşma saatinizi bilmiyorsanız, Denizli İdare Mahkemesine gitmeden, telefon ile arayarak duruşma gününüzü ve saatini öğrenebilmeniz mümkündür. Bu nedenle aşağıda yer alan bilgilerde Denizli İdare Mah. iletişim bilgileri tarafımızca belirtilmiştir.

  • Denizli 1. İdare Mahkemesi’nin Telefon Numarası Nedir?

Denizli 1. İdare Mahkemesi’ne yukarıda yer verilmiş açık adres ile gitmek yerine telefon açmak istiyorsanız bu durumda, Denizli 1. İdare Mahkemesi’nin telefon numarası: 0 (258) 377 55 03 şeklindedir.

Denizli İdare Mahkemesi Duruşma Yapar mı?

İdari yargılama kural olarak yazılı yargılama usulüne tabi bir yargılama türüdür. Başka bir deyişle, idari yargıda hakim tarafların yazılı iddiaları, savunmaları ile bu iddiaları desteklemek amacıyla dosyaya sundukları belgeleri ve ilgili yerlerden bizzat getirttiği diğer bilgileri değerlendirerek bir karar vermektedir. Bu nedenle idari yargılamada, yargılamanın duruşmalı yapılması istisnai bir durumdur. Peki ya, idare mahkemeleri duruşma yapar mı? İdare Mahkemesi, talebe bağlı olmakla birlikte duruşma yapmaktadır. Yani, dava dilekçesinde, cevap dilekçesinde, cevaba cevap dilekçesinde yahut ikinci cevap dilekçesinde taraflarca duruşma talep edilmesi halinde idare mahkemesi yargılamayı duruşmalı yapmak mecburiyetindedir.

Denizli İdare Mahkemesi Tanık Dinler mi?

İdare Mahkemesinde yargılamanın duruşmalı yapılması halinde, duruşma esnasında tanık dinlenmesi mümkün değildir. Başka bir deyişle, idari davalarda tanık dinlenilmez. Ancak, tanık sıfatıyla dinlenilmesi istenilen kişinin noterde verdiği beyanların veya adli soruşturmada verdiği ifadeler idari yargılamada hükme esas alındığı idari davalar mevcuttur.
Paylaş