aydin idare mahkemesi adres ve telefon bilgileri

Aydın İdare Mahkemesi’nde Hangi Davalar Açılır?

Aydın İdare Mahkemesi, idari eylem ve idari işlemler nedeniyle zarar gören kişiler tarafından açılan idari davalara bakmaktadır. Bu kişiler, idari eylem ve idari işlemlere karşı yetkili ve görevli idare mahkemelerinde, iptal davaları ve tam yargı davaları açabilmektedir.

Aydın İdare Mahkemeleri ile Ankara İdare Mahkemeleri karıştırılmaktadır. Ankara İdare Mahkemesi telefon bu adres bilgilerine  bu https://kadimhukuk.com.tr/makale/ankara-idare-vergi-ve-bolge-idare-mahkemeleri-telefon-adres-bilgileri/  linkten ulaşabilirsiniz.

Aydın İdare Mahkemesi Nerededir?

Aydın’da 2 farklı İdare Mahkemesi vardır. Aydın İdare Mahkemeleri, Köprülü-Veysipaşa, Hükümet Bulvarı No:67, 09100 Aydın Merkez/AYDIN adresinde bulunmaktadır. İdare mahkemesi hakimleri/üyeleri, idare mahkemesi başkanı, yazı işleri müdürü, zabıt katipleri yahut mübaşir ile görüşülmek istenildiği, idari dava açılmak istenildiği, idari davanın akıbeti öğrenilmek istenildiği takdirde her mahkemenin açık adresini bilmek gerekmektedir. Bu nedenle, Aydın İdare Mahkemeleri’nin yerleşim planı şu şekildedir:

aydin idare mahkemesi adresi
  • Aydın 1. İdare Mahkemesi Nerededir?

Aydın 1. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Şöyle ki, Aydın 1. İdare Mahkemesinin açık adresi: Köprülü-Veysipaşa, Hükümet Bulvarı No:67, 09100 Aydın Merkez/AYDIN şeklindedir.

  • Aydın 2. İdare Mahkemesi Nerededir?

Aydın 2. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Şöyle ki, Aydın 2. İdare Mahkemesinin açık adresi: Köprülü-Veysipaşa, Hükümet Bulvarı No:67, 09100 Aydın Merkez/AYDIN şeklindedir.

Aydın İdare Mahkemesi İletişim için Telefon Bilgileri Nelerdir?

İdare mahkemelerine telefon ile ulaşmam mümkün mü? Aydın İdare Mahkemeleri iletişim bilgileri nedir? soruları sık sık sorulan bir sorulardır. Aydın’da 2 farklı idare mahkemesi bulunmaktadır. Eğer, Aydın İdare Mahkemelerine gitmek istemez iseniz, her mahkemeye telefon ile de ulaşılabilme şansınız vardır.

Aydın 1. İdare Mahkemesi iletişim bilgileri ve Aydın 2. İdare Mahkemesi iletişim bilgileri ile ilgili mahkemeye davanızın durumunu sorabilir, dosyanıza eklenen bir evrak olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Aydın İdare Mahkemeleri, Köprülü-Veysipaşa, Hükümet Bulvarı No:67, 09100 Aydın Merkez/AYDIN adresinde bulunmaktadır. Ancak, her idare mahkemesinin kendi telefonu bulunmaktadır. Bu nedenle, Aydın İdare Mahkemeleri’nin telefon numaralarını bilmek gerekir ve Aydın İdare Mahkemeleri’nin telefon bilgileri şu şekildedir:

  • Aydın 1. İdare Mahkemesi’nin Telefon Numarası Nedir?

Aydın 1. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Aydın 1. İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise: 0 (256) 225 62 59 şeklindedir.

  • Aydın 2. İdare Mahkemesi’nin Telefon Numarası Nedir?

Aydın 2. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Aydın 2. İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise: : 0 (256) 225 62 59 şeklindedir.

Aydın Bölge İdare Mahkemesi Kapatıldı mı?

2576 sayılı Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemelerinin Kuruluşu ve Görevleri Hakkında Kanun’da düzenlenen 2. madde doğrultusunda, Adalet Bakanlığı tarafından 26.09.2014 tarihinde Bölge İdare Mahkemeleri 8 ilde kurulmuştur. Bölge İdare Mahkemesi bulunan iller, Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep, Bursa, Erzurum ve Samsun olmak üzere 8 tanedir.

1 Mart 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan, 29.02.2016 tarihli Hâkimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurul Kararı’nca ise Adalet Bakanlığı tarafından kurulan Bölge İdare Mahkemeleri’nin yargı çevreleri belirlenmiştir. Belirlenen yargı çevreleri uyarınca, Aydın Bölge İdare Mahkemesi bulunmamakta, Aydın ili İzmir Bölge İdare Mahkemesi’nin yargı çevresinde yer almaktadır. Başka bir deyişle, Aydın’da görülen bir idari dava, Bölge İdare Mahkemesi’nde görülecek ise; Aydın Bölge İdare Mahkemesi bulunmadığı için, İzmir Bölge İdare Mahkemesi’nde görülecektir.

Aydın İdare Mahkemesi Nedir?

Devlet Kurumları tarafından gerçekleştirilen işlemlere karşı açılan davalar idari davalardır. İdare Mahkemelerinde açılan idari davalarda, devlet kurumları tarafından gerçekleştirilen idari işlemlerin ve idari eylemlerin hukuka uygunluğu denetlenmektedir. İdare Mahkemeleri genel mahkemelerden farklı, belirtilen uyuşmazlıkların çözüm merkezi olan Mahkemelerdir.

İdare Mahkemesi görev alanına giren davalar için idare hukuku avukatı ile çalışmanız davanız açısından önemlidir.
Paylaş