manisa idare mahkemesi adres ve telefon bilgileri

İdari Yargıda Yargılama Giderleri Nelerdir?

Bir davanın, açılmasından sonuçlanmasına kadar yapılan harcamaların tümüne yargılama giderleri denir. Yargılama giderleri arasında, yargılama harçları, vekalet ücreti, posta giderleri, bilirkişi ücreti, keşif gibi giderler yer alır. Manisa İdare Mahkemesi yetkisinde açacağınız idari davalarda bu harç ve giderleri yatırmak zorundasınız.

Manisa İdare Mahkemesi Nerededir?

Yargılama ücreti ödemeniz gereken işlemler hakkında bilgi almak için, Manisa İdare Mahkemesine gitmeniz gerekmektedir. Bu sebeple, Manisa İdare Mahkemesinin açık adresini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Manisa İdare Mah. tam adresi, Uncubozköy, Mimar Sinan Bulvarı Manisa Adliye Sarayı No:179, 45030 Manisa Merkez/MANİSA adresinde bulunmaktadır.

  • Manisa İdare Mahkemesi Nerededir?

Manisa Adliyesi ile aynı binada yer alan Manisa İdare Mah. Uncubozköy, Mimar Sinan Bulvarı Manisa Adliye Sarayı No:179, 45030 Manisa Merkez/MANİSA adresinde bulunmaktadır.

manisa idare mahkemesi adres bilgisi

Manisa İdare Mahkemesi Telefon Numarası Kaçtır?

Yargılama ücreti ödemeniz gereken işlemler hakkında bilgi almak için, Manisa İdare Mahkemesine gitmek istemez iseniz, Manisa İdare Mahkemesini telefon ile arayarak da işbu bilgilerin cevaplarını elde edebilirsiniz. Bu nedenle, Manisa İdare Mahkemeleri’nin telefon numaralarını bilmek gerekir ve Manisa İdare Mahkemeleri’nin telefon bilgileri aşağıda yer almaktadır:

  • Manisa İdare Mahkemelerinin Telefon Numarası Nedir?

Manisa Adliyesinin bulunduğu binada yer alan Manisa İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise:0 (236) 236 33 10 şeklindedir.

İdari Yargıda Yargılama Harçları Nedir?

Devletin gördüğü yargılama hizmeti kural olarak parasızdır. Ancak, yasa ile ücrete tabi tutulan konular, harç adı altında, ilgililerden alınır. Harçlar Yasası, idari yargıda açılan davalardan alınacak olan harçları düzenlemektedir. Bazı davalar, ya da bazı kişilerin veya kuruluşların açtıkları davalar harçtan muaftır.

Manisa İdare Mah. başkan ve üyelerini öğrenmek için http://www.izmirbim.adalet.gov.tr/sayfalar/1idaremahkemesi-manisa.htm buraya bakabilirsiniz.

İdari Yargıda Vekalet Ücreti

Vekalet ücreti de, yargılama giderleri arasında yer alır. Davada haksız çıkan taraf, hem davayı kazanan tarafın peşin olarak ödediği, hem de devlete ödenmesi gereken harç ve giderler ile davayı kazanan tarafın bir avukatla temsil edilmesi durumunda, yargılama gideri olarak vekalet ücretine de mahkum edilir.

İdare mahkemesinde iptal ve tam yargı davası açmak istiyorsanız idare hukuku avukatı hukuki desteği almanız  önemlidir. İdari davalar yazılı yargılama usulüne tabidir.
Paylaş