aile avukatı

Aile Avukatı genel olarak aile hukuku davalarına bakan ve bu davaları yöneten avukat kişilere denilmektedir. Aile Hukuku Medeni Hukukun bir parçası olup ailevi durumları inceler ve bakar.  Aile Avukatı Türk Medeni Kanunda görevleri 3 bölüm altında düzenlenmiştir. Evlilik hukuku, vesayet ve hısımlık olarak ana başlıkları belirlenmiştir. Kadim Hukuk ve Danışmanlık bürosu ile Aile Hukuku ve bilgilendirmeleri tarafımızdan edinebilirsiniz. Boşanma çekişmeli boşanma evlilik aile konutu soy bağı evlat edinme velayet gibi bir çok Aile Avukatı konusunda bilgilendirme ve yardım için en üst düzeyde hizmet vermekteyiz.

Türkiye’de, aile hukuku genel olarak tazminat, boşanma, mal paylaşımı ve velayet gibi bir çok konu ile bilinmektedir. Genel olarak huzursuz ve rahatsız edici olan bu davaların tamamı için en iyi çözümleri sunmaktayız. Ailelerin ve aile meclisinin ne kadar önemli ve değerli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden de bu davalar için en iyi araştırmalar ve çözüm yolları ile yaklaşım sergiliyoruz.Kadim Hukuk ve Danışmanlık olarak ailelerin uyuşmazlığını aile değerlerini koruyarak tüm yasal yönleri ile ele alıyoruz. Şimdiye kadar bir çok aile hukuku davalarını başarı ile ve en iyi çözümlerle sonuçlanmasını sağladık.

Aile Hukuku Danışma

Avukat danışma ile ilgili bizlere direkt olarak telefon numaramız ile veya ofisimizi ziyaret ederek faydalanabilirsiniz. Uzman ekibimiz ve profesyonel Aile Avukatı kadromuz ile en iyi şekilde sizlere destek ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Genel olarak problemli veya sorun olarak gördüğünüz tüm konuların çözüm merkezi olarak tam destek veriyoruz. Web sitemizde yer alan tüm bilgiler sadece bilgilendirme amacı ile verilmiş olup, örnek teşkil eden davaların sonuçlarını da sitemizde bulabilirsiniz. Eğer örnek bir dava sonucunu paylaşmışsak bilgi edinebilir ve faydalanabilirsiniz. Türkiye mahkemelerinde sürekli olarak davalar görüldüğünden ekibimiz titizlikle örnek davaları inceler ve bu dava sonuçlarını paylaşır. Bir çok konuda faydalı olabileceğini bildiğimiz tüm davalar ve dava bilgilendirmelerine makaleler bölümünden erişebilirsiniz.

Aile Hukuku Davaları Nerede Görülür?

Aile Hukuku Davaları Aile Mahkemelerinde görülmektedir. Aile mahkemesi bulunmayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından dosyalara bakılır. Küçük ilçelerde genelde aile mahkemesi bulunmaz. Bu sebeple Asliye Hukuk Mahkemesi bu davalara bakar.
Paylaş