izmir idare mahkemesi

İzmir İdare Mahkemesi Nerede?

İzmir’de 6 farklı İdare Mahkemesi vardır. İzmir İdare Mahkemesi, Fatih Caddesi Ali Telli Sokak No:2 Çınarlı Mahallesi Konak / İZMİR (Stadyum Metro Durağı Karşısı) adresinde bulunmaktadır. İdare mahkemesi hakimleri/üyeleri, idare mahkemesi başkanı, idare mahkemesi yazı işleri müdürü, idare mahkemesi mübaşiri veya idare mahkemesi zabıt kâtipleri ile görüşülmek istenildiği takdirde her mahkemenin açık adresini bilinmelidir. Bu nedenle, İzmir İdare Mahkemesi yerleşim planı şu şekildedir:

 • İzmir 1. İdare Mahkemesi Nerede?

İzmir 1. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Şöyle ki, İzmir 1. İdare Mahkemesinin açık adresi: Fatih Caddesi Ali Telli Sokak No:2 Çınarlı Mahallesi Konak / İZMİR şeklindedir.

 • İzmir 2. İdare Mahkemesi Nerede?

İzmir 2. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Şöyle ki, İzmir 2. İdare Mahkemesinin açık adresi: Fatih Caddesi Ali Telli Sokak No:2 Çınarlı Mahallesi Konak / İZMİR şeklindedir.

 • İzmir 3. İdare Mahkemesi Nerede?

İzmir 3. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Şöyle ki, İzmir 3. İdare Mahkemesinin açık adresi: Fatih Caddesi Ali Telli Sokak No:2 Çınarlı Mahallesi Konak / İZMİR şeklindedir.

 • İzmir 4. İdare Mahkemesi Nerede?

İzmir 4. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Şöyle ki, İzmir 4. İdare Mahkemesinin açık adresi: Fatih Caddesi Ali Telli Sokak No:2 Çınarlı Mahallesi Konak / İZMİR şeklindedir.

 • İzmir 5. İdare Mahkemesi Nerede?

İzmir 5. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Şöyle ki, İzmir 5. İdare Mahkemesinin açık adresi: Fatih Caddesi Ali Telli Sokak No:2 Çınarlı Mahallesi Konak / İZMİR şeklindedir.

 • İzmir 6. İdare Mahkemesi Nerede?

İzmir 6. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. Şöyle ki, İzmir 6. İdare Mahkemesinin açık adresi: Fatih Caddesi Ali Telli Sokak No:2 Çınarlı Mahallesi Konak / İZMİR şeklindedir.

izmir idare mahkemesi adres

İzmir İdare Mahkemesi İletişim için Telefon Bilgileri Nelerdir?

İdare mahkemelerini telefon ile arayabilir miyim? İzmir İdare Mahkemeleri iletişim bilgileri nedir? soruları sık sık sorulan bir sorulardır. İzmir’de 6 farklı idare mahkemesi bulunmaktadır ve her mahkemeye telefon ile de ulaşılabilme şansınız vardır. İzmir İdare Mahkemeleri, Fatih Caddesi Ali Telli Sokak No:2 Çınarlı Mahallesi Konak / İZMİR adresinde bulunmaktadır. . İdare mahkemesi hakimleri/üyeleri, idare mahkemesi başkanı, idare mahkemesi yazı işleri müdürü, idare mahkemesi mübaşiri veya idare mahkemesi zabıt katipleri ile görüşülmek istenildiği takdirde, yukarıda belirtilen adreslere gidebilir yahut telefon ile de arayabilirsiniz. Ancak, her idare mahkemesinin kendi telefonu bulunmaktadır. Bu nedenle, İzmir İdare Mahkemeleri’nin telefon numaralarını bilmek gerekir ve İzmir İdare Mahkemeleri’nin telefon bilgileri şu şekildedir:

 • İzmir 1. İdare Mahkemesi Telefon Numarası Nedir?

İzmir 1. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. İzmir 1. İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise: 0 (232) 455 88 88 şeklindedir.

 • İzmir 2. İdare Mahkemesi Telefon Numarası Nedir?

İzmir 2. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. İzmir 2. İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise: 0 (232) 455 88 88 şeklindedir.

 • İzmir 3. İdare Mahkemesi Telefon Numarası Nedir?

İzmir 3. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. İzmir 3. İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise: 0 (232) 455 88 88 şeklindedir.

 • İzmir 4. İdare Mahkemesi Telefon Numarası Nedir?

İzmir 4. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. İzmir 4. İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise: 0 (232) 455 88 88 şeklindedir.

 • İzmir 5. İdare Mahkemesi Telefon Numarası Nedir?

İzmir 5. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. İzmir 5. İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise: 0 (232) 455 88 88 şeklindedir.

 • İzmir 6. İdare Mahkemesi Telefon Numarası Nedir?

İzmir 6. İdare Mahkemesi idare mahkemelerinin bulunduğu binada yer almaktadır. İzmir 6. İdare Mahkemesi’nin telefon numarası ise: 0 (232) 455 88 88 şeklindedir.

İdare Mahkemesi Nedir? İdare Mahkemesinin Görevleri Nelerdir?

İdare hukuku, idari otoritelerin kamu gücünü kullanarak gerçekleştirdiği idari işlem ve idari eylemleri kapsayan bir hukuk dalıdır. Kamu gücünü kullanarak idari işlem ve idari eylem gerçekleştiren idari otoritelerin, gerçekleştirdiği bu idari işlem ve idari eylemlerden ötürü menfaati zarar gören kişilerin başvuracağı yer ise İdare Mahkemeleridir. Başka bir deyişle, kamu gücünü kullanan idari otoriteler ile bu idari kurumların gerçekleştirdiği işlem ve eylemlerden zarar gören kimseler arasındaki uyuşmazlıkların çözüm merkezi, İdare Mahkemeleri’dir.

Peki ya, idare mahkemelerinin görevleri nelerdir? Yukarıda bahsedilen tanım doğrultusunda, idare mahkemeleri, idari kurumlar ile zarar gören kişiler arasındaki uyuşmazlıkları çözmektedir. Zarar gören kişiler, idari mahkemelerde idare kurumlarının gerçekleştirdiği işlemlere karşı tam yargı davaları ve iptal davaları açabilmektedir. Ayrıca, iptal davaları ve tam yargı davalarının yanı sıra İdare Mahkemelerinin görevleri arasında İdari Yargılama Usulü Kanunu ile idare mahkemelerinin görevli kılındığı işlemleri gerçekleştirmekte bulunmaktadır.

İdari işlemden kaynaklı davanız varsa idare hukuku avukatı ile sürecinizi yürütmeniz sizlerin menfaatine olacaktır. İdari yargı usul kurallarına sıkı sıkıya  bağlı olduğundan alanında uzman avukat ile çalışmanız bu nokta da önemlidir.
Paylaş