Şule’nin ölümündeki sır perdesi aralanıyor

haber turk 27 07 2018 62Şule’nin ölümündeki sır perdesi aralanıyor

Ankara’da üniversite öğrencisi Şule Çet’in bir plazanın 20. katından düşerek hayatını kaybettiği veya intihar ettiğine yönelik yürütülen soruşturmanın seyri Adli Tıp Kurumu’nun genç kızın cinsel saldırıya maruz kaldığına dair raporuyla değişti. Daha önce 2 kez serbest bırakılan iki şüpheli 3. kez gözaltına alındı ve “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “cinsel saldırı” suçlarından tutuklandı.

“ÜÇÜNCÜDE TUTUKLANDILAR”

Olayın aydınlatılması için çok çaba gösterdiklerini ve soruşturmanın ilk aşamalarında çelişkiler bulunduğunu söyleyen Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım, Şule’nin bilgisayarının, cep telefonunun incelenmediğini ve olayın gerçekleştiği 20. katın görüntülerinin ise yeni istendiğini belirtti. Soruşturma sürecini Habertürk muhabiri Arzu Kaya’ya anlatan avukat Yıldırım, “3 defa gözaltına alındı bunlar. İlk gözaltında ‘taksirle öldürme’den savcı adli kontrol istedi. Hakimlik de adli kontrol verdi. İkinci gözaltında savcı ‘cebir şiddet ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan tutuklama istedi. Hakim ‘adli kontrol yeterli’ dedi. Üçüncüde yani dün hem ‘cebir şiddet ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ hem de ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlarından tutuklama istedi ve tutuklandılar” dedi.

RAPORDA ORTAYA ÇIKTI

Davanın “kasten adam öldürme” suçundan açılması gerektiğini de ifade eden avukat Yıldırım, “Raporda ters ilişkinin belirtileri var, yırtılmalar var. Erkek DNA’sına rastlandı. Parmaklarında erkek dokusu çıktı. Artık su götürmez bazı gerçekler. Dosyada bazı ihmaller var. Artık beklemeye tahammülümüz kalmamıştı. Bu insanlar dışarıda kamuoyu için de bir tehlike. Dün akşam bir basın açıklaması yapıp Şule’nin katledildiği yere karanfil bıraktık. Aradan bir saat geçti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yaptı. Gözaltına alındıkları şeklinde. Biz de adliyeye gittik ve tutuklandılar” diye konuştu.

Haber :https://www.haberturk.com/sule-nin-olumundeki-sir-perdesi-aralaniyor-2059813

 

X
kadim hukuk ve danışmanlık