0 (312) 911 9553
·
info@kadimhukuk.com.tr
·
Pzt-Cuma 09:00-18:00
Danışmanlık

Avukata Sor (Ücretsiz & Online Avukat Danışma Hattı)

11avukata sor

Avukata sor, gerçek ve tüzel kişilerin günlük hayatlarında karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri hukuki problemler karşısında yardım alabilmek için ihtiyaç duydukları bir hizmettir. Danışmanlık hizmetiyle kişi, şirket ve kurumların hukuksal problemleri hakkında ve belli bir ücret karşılığında avukatların problem hakkında yazılı veya sözlü düşüncesi, bilgisi alınmaktadır.

Avukatlar, var olan veya gelecekte çıkması muhtemel olan hukuki problem karşısında verdikleri danışmanlık hizmetinde problemin çözümünde karşılaşılabilecek tüm olumlu ve olumsuz sonuçları danışanlarına bildirir. Bu sayede danışanlar hukuki problem karşısında doğru ve etkin çözüm yolunu seçebilirler.

Google üzerinden muhtelif hukuk dallarına ilişkin pek çok soru gelmekte ve yine değişik hukuk dalları bakımından “avukata sor” “avukata soru sor”, “online avukata sor”, “sanal avukat soru sorma”, “hukuki soru sor” gibi sorgulamalar yapılmaktadır. Biz de Kadim Hukuk ve Danışmanlık olarak hizmet verdiğimiz alanlarla ilgili olarak aşağıda yer verilen açıklamalar çerçevesinde avukata soru isteklerinizi en hızlı ve doğru şekilde çözmekteyiz.

Avukata Sor


  avukata sor online
  avukata sor online

  Avukat Soru Nasıl Sorulur?

  Avukata sor bölümü, günümüzde hemen hemen her avukatın resmi internet sitesinde yer almaktadır. İnternet sitesinde yer verilen bu alana avukata danışmak istediğiniz soruyu yazabilirsiniz. Bu şekilde yüzyüze veya online hukuki destek alabilirsiniz.

  Günümüzde kişiler hukuki sorunları hakkında internetten bilgi edinebilmektedirler. Fakat burada önemli olan bir durumda; internet üzerinden yayınlanabilen bilgilerde yanlışlık payı olabileceğidir. Bu sebeple de araştırmanızı ne şekilde yaptığınıza dikkat etmelisiniz. Doğru kişiye ulaşarak en sağlıklı bilgiyi almanız oldukça önemlidir.

  Hukuk büromuza ait olan resmi internet sayfamızın içeriğinde de avukata sor kısmı yer almaktadır. Sitemizin bu kısmında bize sıklıkla yöneltilen soruların yanıtlarını da bulmanız mümkündür. Ayrıca avukatımıza danışmak istediğiniz dava sorunuz için, Kadim Hukuk ve Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz. Kadim Hukuk ve Danışmanlık Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere ülke genelinde ve anlaşmış olduğu davalarda hizmet vermektedir. Ayrıca;

  Sitemiz içerisinde bulunan Avukata sor kısmında, sizlerden gelen soruların yanıtlarını vererek, ön bilgi sahibi olmanızı sağlamaktayız. Ayrıca sitemiz içerisinde bilgilendirme amaçlı olarak, avukatımız tarafından özel olarak hazırlanan makalelerimiz de yer almaktadır.

  Online Avukata Danışma Hizmeti

  Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle avukatlık hizmetlerinden de online bir şekilde faydalanılabilmektedir. Online avukata danışma hizmeti ile danışmanlık hizmeti almak isteyen ancak gündelik hayatın yoğunluğunda hukuk bürosunu bizzat ziyaret etme zamanı ve imkanı olmayan, avukatla aynı şehirde veya ülkede bulunmayan gerçek veya tüzel kişiler, gün içerisinde buldukları kısıtlı zaman aralıklarında, internet erişimlerinin olduğu herhangi bir yerde hukuki danışmanlık hizmeti alabilmektedirler.

  Pandemi ve koronavirüs salgını sebebiyle müvekkil ile avukat arasında uzaktan hukuki danışmanlık ihtiyacı arttı. Avukata soru sormak isteyen kişiler online veya telefon üzerinden tüm sorularını cevap bulmakta akıllarındaki soruları cevaplamaktadır. Özel, idari veya ceza hukuku alanında bir uzman bir avukata danışman ihtiyacınız varsa, onu Google üzerinden bulabilir (haritada avukat ve avukata sor yazarak) ve kartında belirtilen telefon numarasından veya kişisel telefon numarasından kendisine ulaşabilirsiniz.

  avukata sor danisma
  avukata sor danisma

  Avukata Sor Hizmeti

  Gerçek ve tüzel kişilere talep etmeleri halinde avukata sor bölümünden hukuki danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Bu sayede danışanlar hukuki olarak karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri problem karşısında izlemeleri gereken çözüm yolları ile ilgili merak ettiklerini online olarak avukatlarımıza sorabilmektedir. Sitemizin avukata sor hizmeti ile ofisimiz herkes için online hukuki destek vermektedir.

  Avukata sor formunu eksiksiz olarak doldurarak avukatımıza soru sorabilirsiniz. Cevaplar genellikle aynı saat içinde telefon veya e-posta ile verilir. Ancak öncesinde lütfen aşağıdaki “Avukata Soru Sorma Sayfası Hakkında Sık Sorulan Sorular” bölümünü okuyunuz.

  Avukata sor kısmındaki form tam ve doğru bir şekilde doldurulup gönderildikten sonra avukatlarımız hukuki probleminizle ilgili gerekli tespitleri yaparak tarafınıza formda bildirmiş olduğunuz e-posta üzerinden dönüş sağlamaktadır. Hukuki problemin detayına göre değişmekle birlikte genelde tarafınıza 24 saat içinde dönüş sağlanmaktadır.

  Avukata Nasıl Soru Sorabilirim?

  Öncelikle web sitemizde avukata sor kısmında bulunan formun doldurulması gerekmektedir. Form doldurulurken hukuki destek alınmak istenen konunun olay örgüsü kısa, net ve gerekli ayrıntıları içeren şekilde bildirilmelidir. Hukuki destek almak istediğiniz probleme ilişkin belgeleri de sitemizde yer alan whatsapp hattından tarafımıza gönderebilirsiniz. Avukata sor formundaki bilgiler tam ve doğru olarak doldurup gönderildikten sonra talebiniz e-posta olarak bize ulaşmaktadır. Tarafımıza ulaşan e-postadaki hukuki probleme ilişkin avukatlarımız gerekli tespitleri yaparak tarafınıza dönüş sağlayacaktır. Avukata sor hizmeti ile ilgili aklınıza takılan konular ve işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek için ofisimizle telefonla iletişime geçebilirsiniz.

  Avukata sor sayfamızda müvekkiller adaylarımız tarafından sıklıkla sorulan sorulara yer anında ve hızlı şekilde cevap verilmektedir. Sorunuzun yanıtını makaleler içerisinde bulamamanız halinde avukata soru sormak için sayfanın en altından iletişim kurabilirsiniz. Kadim Hukuk ve Danışmanlığa sormuş olduğunuz sorunun öncelikle kategorisi belirlenerek, alanında uzman avukatımıza yönlendirilecektir. Örneğin iş hukuku avukatı boşanma avukatı veya gayrimenkul avukatı soru sor birimimize aktarılacaktır. Danışman avukatlarımız tarafından sorularınız incelenecek ve hukuki yollara başvurabilme ihtimaliniz olması halinde tarafınızla iletişime geçilecektir. Ücreti karşılığında kapsamlı bir hukuki danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız, sayfamızın en altındaki telefon numarasından büromuza ulaşabilirsiniz. Avukata sıkça sorulan sorulara aşağıda başlıklar halinde yer verilmiştir.

  Avukata Soru Sormak Ücretsiz mi?

  Avukata sor kısmından sorulan sorular kısa bilgilendirme gerektiriyorsa ücretsizdir. Ancak sorulan sorular kısa bilgilendirme ile cevaplanamayacak düzeyde, detaylı danışmanlık gerektiriyorsa Avukatlık Kanunu gereği danışmanlık ücreti talep edilip ödedikten sonra sorular cevaplanmaktadır. Avukatlık Kanunu kapsamında avukatın ücretsiz iş alması yasaktır. Bu nedenle avukatın ücret talep etmesi gereklidir.

  Kadim Hukuk ve Danışmanlık Türkiye çapında online avukata sor hizmetini veren hukuk bürolarındandır. Ayrıca avukata sor yazılı ve sözlü anında sistemimiz ise Türkiye’de alanında ilktir. Kadim Hukuk ve Danışmanlık olarak uzmanlaştığımız birçok alanında tecrübeli kadromuz ile danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktayız. Bu alanda gerek sürekli değişen mevzuatı takip açısından gerek davaların etkili takibi açısından her zaman zorlu ve sıkı bir çalışma sürecinin içerisindeyiz. Bunun yanında müvekkillerimiz ve danışmanlık hizmeti verdiğimiz kişi ve kurumlar açısından yaşadıkları problemlerin ne kadar önemli olduğunun ve en hızlı şekilde çözüme ulaşmanın hayatiyeti ve farkındalığı bilincindeyiz. Bu bağlamda ofisimiz web sitesi üzerinden gelen yazılı danışmanlık taleplerine etkili çözüm üretme faaliyeti sürdürmekteyiz.

  Avukata Sor Hizmetinde Gizlilik Nasıl Sağlanır?

  Avukatlık Kanunu gereği avukatların sır saklama yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu nedenle de formda vermiş olduğunuz kişisel bilgileriniz ve hukuki probleme ilişkin bilgiler gizli olup üçüncü kişilerle ve sitemizin hiçbir yerinde paylaşılmamaktadır.

  Vatandaşların avukata danışma noktasında çekimser ve mesafeli davrandıkları görülmektedir. Bunun çeşitli sebepleri olsa da bu durum, avukata danışmayarak elde edildiği düşünülen faydadan daha büyük hak kayıplarına neden olabilmektedir. Gerekli hukuki süreci takip edilerek sonuca doğru ve hızlı bir şekilde ulaşma imkanı varken böyle bir durumda içinden çıkılması güç hale getirme ve telafisi güç sonuçlara kadar götürür.

  Günümüzde pek çok davada yahut hukuki başvuru prosedürlerinde zor ve mevzuat dağınık olması sebebiyle süreci yönetmek oldukça zordur. Karmaşık yapıdaki hukuk sistemi içerisinde hak arama sürecinde hukuki destek ve avukattan danışmanlık almak, ortaya çıkabilecek problemlerin önceden önüne geçilmesi yahut hali hazırda söz konusu olan bir problemin en doğru şekilde çözülmesi adına büyük önemi haizdir. Online avukata soru sorma işlemi bu amaçlar doğrultusunda sürdürdüğümüz bir faaliyetimizdir.

  Bir hukuki uyuşmazlık söz konusu olduğunda yahut idari bir prosedürün takip edilmesi gerektiğinde kişiler kendilerine hukuk düzeni tarafından tanınan imkanların her zaman bilincinde olmayabilir. Bu noktada hak kaybına yol açabilecek hatalı yahut ihmali hareketlerden kaçınmak önem arz eder. Bu nedenle bireylerin yahut kurumların hukuki yardım talep ettikleri avukatlar, müvekkillerinin menfaatlerini önceleyerek hak arama sürecini yönetmelidir.

  Avukata Sor Hizmetimizden Faydalanmak için Bize Ulaşın

  Ankara’da faaliyet gösteren Kadim Hukuk ve Danışmanlık, gerçek ve tüzel kişilere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Avukatlarımız;

  • Ceza Hukuku,
  • İdare Hukuku,
  • Vergi Hukuku
  • Ticaret Hukuku
  • Polis, Asker, Memur Hukuku,
  • İş Hukuku,
  • Miras Hukuku,
  • Aile Hukuku,
  • Sağlık Hukuku
  • Şirketler Hukuku

  Başta olmak üzere hukuki işlemlerin yerine getirilmesi, hukuki problemlere yönelik sağlıklı bir çözümün oluşturulması, hukuki problemlere yönelik çözümlerde karar verme ve uygulama süreçlerinde hukuki destek sağlanmasında daima müvekkillerinin yanındadır. 2017 yılından bugüne çalışmalarına devam eden hukuk büromuzdan online avukata sor hizmeti alabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak sorularınızı uzman avukatlarımıza sorabilirsiniz.

  ankara avukat iletisim
  ankara avukat iletisim
  Sıkça Sorulan Sorular

  Avukata sor, gerçek ve tüzel kişilerin karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri hukuki problemler karşısında yardım alabilmek için sunulan bir hizmettir.

  Avukata sor, açık şekilde, tüm bilgi ve belgeleriyle, gizlilik ilkelerine riayet ederek sorulur.  Avatar

  1990 yılında Kırıkkale’de doğan Umur Yıldırım, orta öğrenimini Bursa Polis Koleji’nde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Polis Akademisi’nde başlamış ve 2011 yılında ayrılmıştır. Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne başlayarak başarı burs ile üç yılda dönem ikincisi olarak mezun olmuştur. Halen tam burslu olarak Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Kamu Hukuku Bölümünde yüksek lisansına devam etmekte olan Umur Yıldırım, Kadim Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nun kurucusudur.
  15 Responses
  1. Recep

   Merhaba tekerrür suçundan 3 yil 8 ay ceza alanın yatarı nedir 1 ay kapalı cezaevinde kaldıktan sonra açık cezaevine girilirmi

  2. Ebru

   Benım nısanlım bır kaza yapmıştı ve bir avukat tutuk bu avukat erkek arkadasımı ceza evınden çıkarttı fakat karsı taraf bıze tazmınat davası actı. Bızım tutmuş olduğumuz bu avukat bu davaların hepsıne bakmak zorunda degıl mı? Yani yoksa her dava ıcın ayrı avukatlar mı tutmamız gerekıyor yada her dava ıcın avukatımıza ayrı bır vekalet veya paramı vermemız gerekıyor.

  3. Umur Yıldırım

   Hayır. Avukat her dosya için ayrı ücret talep edebilir. Yasal hakkıdır. Sizin avukat ile nasıl anlaştığınız önemlidir.

   Kadim Hukuk ve Danışmanlık – Ankara Avukat

  4. Kübra

   Uyuşturucu satıcısı 12 yıl hapis cezası aldı 6 Aralık ,2022 yılında yatari ne dir silah kacakligindan dolayida mahkemesi vardır afdan yararnabilirmk

  5. Baran

   Eşimin yurtdisi yasağı var ilk defa yurtdisi na kacaj olarak gidecekti edirnede yakalandı serbest bırakıldı denetim serbestlik var imzaya gidio bu hafta yine şebekle giti Yunanistanda sinirdişi yaptılar edirnede mahkeme çıktı tutuklandı ceza alacakmı nasıl olcak daha sonuclanmamiş davaları var neden tutuklama kararı alındı Bi yardımcı olun silah yardımcınız olsun

  6. Samet KOÇ

   Merhaba eşimle birlikte boşanma kararı aldık davayı kendisi açtı. Altınlar boşanma davasını karşı taraf açsa bile ona mı geçer?

  7. Meliha Kazdal

   Merhaba ben başka araca çarpıp kaza yaptım.karşı taraf benim sigorta şirketimden alacağı araç değer kaybı ücretini şahsımdan talep ederek icra takibi başlattı.fakat icra takibi başladıktan 1 ay sonra sigorta şirketim karşı tarafa araç değer kaybı ücretini ödedi.şuan icra dairesinde dosyamız hala açık.bunu kapatmak için ne yapmalıyız hergün faiz işliyor.

  8. Eyüp

   Bana bir avukat yazdı bı sucunuz var dedi eğer avukatın whatsappta yazan baro sicil numarasıni araştırdığımda barodan çıkmazsa ne yapmam lazım

  9. Umur Yıldırım

   Bu tarzda dolandırıcılık olayları çok olmaktadır. Hatta avukatın sicili, fotoğrafı kullanılmaktadır. Avukatlar bu şekilde para isteyemez. Şikayet edebilirsiniz.

  10. Umur Yıldırım

   Açılabilir. Fakat bu tarz siteler genelde yurtdışı merkezli. Bu nedenle tahsil kabiliyeti pek mümkün olmuyor.

  11. Umur Yıldırım

   Öncelikle geçmiş olsun. Düğünde takılan takılar kural olarak kadına aittir. Aksi ispatlanırsa erkeğindir. Dolayısıyla tek bir kabulle cevaplamak mümkün değildir.

  12. Umur Yıldırım

   Tutuklama kararı geçici bir tedbirdir. CMK 100. madde şartları varsa tutuklama kararı verilir. Karar kesinleşinceye kadar hüküm infaz edilemez. Hüküm kesinleşince infaz aşamasına geçilir. Bu aşamada tutuklamaya itiraz edebilirsiniz.

  Yorum Yazın