0 (312) 911 9553
·
info@kadimhukuk.com.tr
·
Pzt-Cuma 09:00-18:00
Danışmanlık

Askeri Ceza Kanunu 120. Madde

11askeri ceza kanunu 120 madde

Askeri Ceza Kanunu 120. Madde

Bu Fasıldaki Suçlarda Karakolun Vaziyeti

Bu fasılda yazılı olan suçları yapan bir askeri karakol veya devriye yahut nöbetçi bu suçları yapan mafevk gibi ceza görür. Bu suçlar karakol amiri olan mafevke karşı yapılmış ise ceza arttırılır. (M. 50) 119. maddenin hükümleri karakollar hakkında da caridir.

Askeri Ceza Kanunu 120. Madde Açıklaması

Askeri Ceza Kanunu 120.madde askeri karakol, devriye veya nöbetçilerin altıncı fasılda yazılı suçları işlemeleri halinde bu kişilerin üst gibi cezalandırılmalarını sağlamak amacıyla konulmuştur. Askeri karakol, devriye ve nöbetçilerin amir sayılmaları, kendi amirleri dışında bütün rütbeli kişileri kapsar.

  • İlgili Makale: 
  • 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu (AsCK) Tam Metin: 

] }


Avatar

1990 yılında Kırıkkale’de doğan Umur Yıldırım, orta öğrenimini Bursa Polis Koleji’nde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Polis Akademisi’nde başlamış ve 2011 yılında ayrılmıştır. Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne başlayarak başarı burs ile üç yılda dönem ikincisi olarak mezun olmuştur. Halen tam burslu olarak Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Kamu Hukuku Bölümünde yüksek lisansına devam etmekte olan Umur Yıldırım, Kadim Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nun kurucusudur.

Yorum Yazın