Ceza Avukatı Arıyorum Ankara

Ceza Avukatı Arıyorum Ankara

Ceza Avukatı Arıyorum Ankara

Ceza Avukatı Arıyorum Ankara en çok aranan kelimeler listesinde listelenmiştir. Ankara ceza avukatı arıyorum şeklinde yapılan aramalar içerisinde en çok tercih edilen avukatlık ve danışmanlık firması. Türkiye’de Ankara konumunda bu tür davaları takip eder. Bu tür davalarda sorumluluk hissini uzun sürenin verdiği tecrübesi ile sonuna kadar savunur.

Ceza soruşturmalarını ve Ceza davalarını takip eden avukatlara Ceza Avukatı Denir.

Dava ve duruşmaların soruşturması ve yargılanmasındaki durum suçun yada atılı suçun işlenmesinden sonra başlayan bir süreçtir. Bu süreçte son derece dikkatli ve konuya hakim olmak önemlidir. Bir çok zaman maalesef ilgisiz yada dikkat dağınıklığı sebebi ile en önemli detaylar gözden kaçabilmektedir.
Kadim hukuk ve danışmanlık olarak tüm bu sorunlar oluşmasın diye güçlü ve bilgili bir ceza avukatı ekibine sahibiz. Ankara ceza avukatı arıyorum Tüm dava ve soruşturmaları ekibimiz ile ayrı ayrı ve birlikte olarak bir kaç defa üzerinde çalışıyoruz. Daha sonrasında tüm avukatlarımızın ve danışmanlarımızın ortak fikir birliği ile yapılacak olan savunmayı itina ile hazırlıyoruz. Bilgi ve destek için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Eğer bir suç durumu yada atılı bir suç durumu varsa hakkınızda yapılmış veya yapılacak olan yakalama kararı sonrasında bir ceza avukatı ile görüşmeniz gerekmektedir. En iyi ceza avukatı danışmanlığı için tecrübeli ekibimiz konuyu baştan aşağıya ele alacaktır. Ankara ceza avukatı arıyorumDaha sonrasında gerekli olan adımlar tek tek çıkartılacak ve tarafınıza beyan edilecektir. Bir suç mağduru olarak Ankara ceza avukatı arıyorsanız, sizi tek tek dinleyen ve doğru noktaları birleştiren ekibimize güvenebilirsiniz. Ekibimiz suç mağduru olan yada suç mağduru yaratılmaya çalışılan durumlar için tecrübesi ve örnek dosyaları ile sizi savunacaktır.

Ankara Ceza Avukatı ne yapar?

Türkiye’de Ankara ceza avukatı adı altında ayrı bir avukatlık türü bulunmamaktadır. Halk arasında ceza soruşturmalarını ve davalarını takip eden avukatlar ceza avukatı veya ağır ceza avukatı ismiyle anıldığı için bu şekilde bir isim ortaya çıkmıştır.

Ceza soruşturması veya yargılaması suçun işlenmesinden itibaren başlayan bir süreçtir. Ankara ceza avukatı da çoğunlukla suç işlenmesinden sonra bu sürecin tarafı olan kişilere hukuki danışmanlıkta bulunur.

Suç şüphesiyle karşı karşıyaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir Ankara ceza avukatı vasıtasıyla savunmanıza başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için Ankara ceza avukatına danışabilir, hizmet alabilirsiniz.

Ceza davaları nasıl açılır?

Ankara ceza avukatı arıyorum, Ceza davası, suç işlediği konusunda yeterli şüphe olan kişiler aleyhine kovuşturma yapılması için açılan davadır. Ceza davası, ancak Cumhuriyet savcılığı tarafından açılabilir. Müşteki işlenen herhangi bir suç ile ilgili şikayet hakkını kullandığında veya kendiliğinden araştırılması gereken bir suç işlendiğinde Cumhuriyet savcısı soruşturma yaparak açmaya gerekli olup olmadığına karar verir. Soruşturma konusu suçun işlendiğine dair yeterli şüphe sebebi ve delil mevcutsa, Cumhuriyet savcısı bir iddianame hazırlayarak asliye ceza mahkemesi veya ağır ceza mahkemesi nezdinde ceza davası başlatır. İddianamede, sanığın suçlandığı fiil ve kanun maddesi gösterilerek yargılanması istenir.

  • Karşı kaldığım suçlamalarda yanımda bir ceza avukatı talep edebilir miyim?

Soruşturma, suç faaliyetinden sonra gelişen bir süreçtir. Polis Teşkilatı, Jandarma veya Savcılığın suç işlediğinize dair suçlamasıyla savunma hakkınız doğar. Suçlamanın tarafınıza yöneltilmesiyle ankara ceza avukatının hukuki yardımından yararlanma hakkınız doğmuş olur. Ankara ceza avukatı arıyorum, Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınıza karşı oluşan kısıtlama yönünde herhangi bir işlem yapılması (yakalama, gözaltına alma, arama işlemi yapılması gibi) durumunda da savunma hakkınız oluşur ve ceza avukatından hukuki yardım talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda kolluk güçleri, avukatınızın katılımı olmadan sorgulama yapamaz. Tüm video ve bilgilendiremelerimiz için Kadim Hukuk Youtube Kanalımıza abone olabilir ve takip edebilirsiniz.

Tarafınız açısından suç şüphesi varsa ceza hukuku anlamında “şüpheli” konumuna düşersiniz. Soruşturma sürecinde, yani suç isnadının yapıldığı andan itibaren bir iddianameyle dava açılmasına kadar geçen sürede şüpheli sıfatı geçerli kalır. ankara ceza avukatı, suç isnadının yapılmasından itibaren şüpheli veya sanığa hukuki danışmanlık ve yardım verebilir. Soruşturma ve kovuşturmanın tüm adımlarında şüpheli veya sanığı temsilen savunma görevinde bulunabilir.

Ankara Ceza avukatı Arıyorum Ceza Dosyamı inceleyebilir mi?

ankara ceza avukatının hem Ceza Muhakemesi Kanunu hem de Avukatlık Kanunu çerçevesinde dosya inceleme yetkisi ve hakkı vardır. Bu sebeple hakkınızdaki her türlü işlemi ve belgeyi (beyanlar, tutanaklar, görüntü veya kamera kaydı, raporlar vs.) incelemeye hakkı vardır. Ankara ceza avukatı arıyorum, Uygulamada her ne kadar avukatların dosya inceleme hakkı sınırlandırılmaya çalışsa da bu hak savunma hakkının olmazsa olmaz bir parçasıdır.

  • Ceza avukatının dosyanızı incelemesi ve savunması için vekaletname gerekiyor mu?

Ankara ceza avukatının dosya incelemek ve şüphelinin savunmasını yapmak için vekaletname ihtiyacı bulunmaz. Vekaletname, yalnızca dosyada bulunan evraklardan bir kopya almak için gerekmektedir. Avukat, soruşturma aşamasında savunma hakkınızı kullanmanız için gerekli her türlü işlemi vekaletnameniz olmadan gerçekleştirebilir. Ankara ceza avukatı, hakkınızda yakalama, gözaltı, tutuklama gibi işlemler yapıldığında tüm haklarınızı (susma hakkı, lehinize olan delilleri toplama hakkı, yakalama, gözaltı gibi işlemlere itiraz hakkı ) başta size anlatması gerekir. Sonrasında bu hakları etkili bir şekilde kullanabilmeniz için savunmaya geçecektir.

X
kadim hukuk ve danışmanlık