aile hukuku avukati

Boşanma davaları; velayet davaları, nafaka davaları ve tazminat davaları gibi aile hukukunun konularına giren dava türlerinden bir tanesidir. Boşanma davaları çekişmeli veya anlaşmalı olarak iki şekilde boşanma avukatı tarafından aile mahkemelerinde açılan davalardır. Bir boşanma davasının anlaşmalı mı yoksa çekişmeli mi olacağı konusunda tarafların istekleri rol oynamaktadır. Ankara boşanma avukatı; aile hukukundan kaynaklanan bir uyuşmazlık olan boşanma davalarında avukatlık hizmeti vermektedir.

Belirtmek gerekir ki, Ankara boşanma avukatları, yalnızca Ankara’da gerçekleştirilen boşanma davalarına bakar düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Ankara boşanma avukatı, İzmir’deki bir boşanma davasına da İstanbul’daki bir boşanma davasına da bakabilmektedir. Ankara’da nüfusun fazla olması nedeniyle, diğer şehirlere nazaran daha çok boşanma davası görülmektedir. Bu durum, Ankara boşanma avukatının farklı durumlarla karşılaşmasına ve birçok konuda tecrübeli olmasına katkı sağlamıştır. Taraflar açısından, yıpratıcı olabilecek bu süreçte yaşanılan duygusallıklar nedeniyle mantıklı karar vermekte zorlanan tarafların uzman birinden yardım alması süreç bittikten sonra keşke dememek adına önem teşkil etmektedir. Bu nedenle tecrübeli Ankara Boşanma Avukatı ile süreci birlikte yönetmek keşke dememek adına atılacak ilk adım olmalıdır.

İnternet üzerinden yapılan aramalarda; boşanma avukati ankara çankaya/ankara, boşanma avukatı ankara Keçiören ankara yenimahalle boşanma avukatı gibi Ankara ilçeleri aratıldığı görünmektedir. Bu aramaları yaparken gayet titiz davranmanız gereklidir. Zira Ankara en iyi boşanma avukatı sadece Google aramasında çıkan değil aynı zamanda davanızı doğru sürdürebilen ve emek veren avukattır. Bu nedenle dikkatli olmanızı öneririz.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nedir?

Boşanmak isteyen eşler, kendi aralarında mal paylaşımı, varsa çocuğun velayeti gibi hususlarda anlaşmışlar ise bu durumda boşanma avukatı ile birlikte hazırlanası gereken anlaşmalı boşanma protokolü ile anlaşmalı boşanma gerçekleştirilir. Anlaşmalı boşanma davalarında, tarafların anlaşmalı boşanma protokolüne göre bir karar verilir. Bu nedenle, anlaşmalı boşanma protokolünün uzman bir boşanma avukatı ile hazırlanmış olması, eksik bir husus olmaması, hak ihlali yaşanmaması açısından oldukça önemli bir husustur.

Ankara boşanma avukatı; anlaşmalı boşanma protokolünüzün hazırlanması, mahkemeye sunulması, kararın kesinleştirilmesi sürecinde size avukatlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda boşanma davanız ile ilgili sizlere hukuki danışmanlıkta verir.

Çekişmeli Boşanma Davası Nedir?

Çekişmeli boşanma davaları, boşanma kararı vermiş eşlerin anlaşamadığı durumlarda aile mahkemesince, eşlere ait taleplerin değerlendirilerek sonuca bağlanan boşanma davalarıdır. Burada eşlerin talepleri, boşanma ve boşanmanın ferileri hakkında olmalıdır. Boşanmanın ferileri, maddi ve manevi tazminat, yoksulluk nafakası, varsa çocuğun velayeti, mal paylaşımının yapılması gibi hususları içeren taleplerdir.

Çok fazla sorulan bir soru olarak, bu kısımda cevaplanması gerekir ki eşlerden biri boşanmak istemediği takdirde uzman bir boşanma avukatı ile çekişmeli bir boşanma davası açmalısınız. Bu takdirde eğer eşiniz boşanmak istiyorsa ancak boşanma davasının ferileri olan yoksulluk nafakası, varsa çocuğun velayeti, mal paylaşımının yapılması, maddi ve manevi tazminat konularında eşiniz ile anlaşamıyorsanız, bu takdirde de boşanma avukatı ile yine çekişmeli bir boşanma davası açılmalıdır.

Ankara En İyi Boşanma Avukatı Tavsiye?

Boşanma davaları, aile mahkemesi hakimlerinin takdir yetkilerinin oldukça önemli rol oynadıkları dava türlerinden bir tanesidir. Bu nedenle, aile mahkemesinde açılacak boşanma davasında, boşanma avukatının önemi de oldukça büyüktür ve en iyi boşanma avukatı ile birlikte bu süreç yönetilmelidir. Boşanma avukatı ücretleri 2020 yılında taraflar arasında serbestçe kararlaştırılır. Avukatın emeği, tecrübesi ve bilgisine göre bu ücret değişiklik gösterir. Fakat asgari tarifenin altında olması mümkün değildir.

Evlenirken hiç tereddütsüz ilk düşünülen hususlardan biri olarak düğün fotoğrafçısı tutulduğu gibi boşanmada da hiç tereddütsüz ilk düşünülen hususlardan biri olması gereken en iyi boşanma avukatı ile birlikte çalışmak olmalıdır. Aksi takdirde, maddi manevi tazminat hakkınızdan olabileceğiniz gibi, çocuğunuzun velayetinin karşı tarafa verilmesine sebep olabilir ya da mal paylaşımı gerçekleştirilirken evliliğiniz sürecinde emeğiniz olan birçok malı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, evliliğinizden duyduğunuz pişmanlığı boşanmanızdan duymamak için en iyi boşanma avukatı çalışmanız gerekmektedir.