Kübra Kamelya EFEDAYIOĞLU

Avukat Kübra Kamelya EFEDAYIOĞLU, 1994 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve ortaöğretimini Ankara’da çeşitli okullarda eğitim görerek tamamlamıştır. Liste eğitimini Etimesgut Anadolu Lisesi’nde derece ile bitirmiştir.

2012 yılında girdiği Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2016 yılında 3.79 ortalama ile Lisans eğitimi BİRİNCİLİK derecesiyle tamamlanmıştır. Lisans eğitimini bitirmeye müteakip Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı’nı, “Edinilmiş Mallara Katılma Rejiminin Sona Ermesinde Sağ Kalan Eşin Talep Hakkı” konulu teziyle yüksek lisans eğitimi BURSLU olarak tamamlanmıştır.

2017 yılında avukatlık yeminini ederek Ankara Barosu nezdinde 30401 sicil numarası ile avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Kadim Hukuk ve Danışmanlık bünyesinde özel hukuk uyuşmazlıklarında uzman avukat olarak mesleğini sürdürmektedir.

Uzmanlık alanları; Aile Hukuku, Sözleşme Hukuku, Ticaret Hukuku, Miras Hukuku, Eşya Hukuku, Kişiler Hukuku, Tazminat Hukuku, Tüketici Hukuku, İş Hukuku, İcra Hukuku ve Vergi Hukuku başta olmak üzere özel hukuku alanlarında başarılı bir şekilde Kadim Hukuk ve Danışmanlık bünyesinde avukatlık ve danışmanlık vermektedir. Şirket vekilliği kapsamında sözleşme hazırlanması süreçlerinde etkin rol alan Avukat Kübra Kamelya EFEDAYIOĞLU; her türlü hukuki uyuşmazlığın çözümünde etkin avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Meslek hayatında Aile Hukuku kapsamında özellikle boşanma, velayet, nafaka, maddi manevi tazminat ve mal rejimi davaları ile iş hukuku kapsamında işçi alacağı davalarında dava sürecinin gerek dilekçeler teatisi gerek müvekkil görüşmeleri gerekse de duruşma evrelerinde etkin rol alınarak önemli bir bilgi birikimine ulaşılmış ve tecrübe edinilmiştir.

SERTİFİKALAR
  • Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Evrensel Hukuk İlkeleri Işığında Türk Medeni Hukukunda Değişimler Sempozyumu
  • Ankara Barosu CMK Uygulama Merkezi ve Yürütme Kurulu Katılım Sertifikası
  • Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri (BEDAM) Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Sonrası Tahkim ve Tahkimde Taraf Vekilliği Eğitimi Sertifika Programı

YAYINLAR
  • Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi Cilt:2 Sayı:2 Ekim 2017

“Ölüme Bağlı Tasarrufları Yok Etme Yoluyla Kaldırma” (Hakemli Makale)

“Evli Kadının Soyadı Problemi” (Hakemli Makale)


YABANCI DİL BİLGİSİ

İngilizce         Okuma: Orta, Yazma: Orta, Konuşma: Orta (YÖKDİL: 90,00)

Almanca        Okuma: Orta-İleri, Yazma: Orta-İleri, Konuşma: Orta-İleri

(Goethe-Zertifikat B2)

Goethe Instıtut’de C1 seviyesi de tamamlanmıştır.


 

Başa dön tuşu