Pelin Soylu Kadim Hukuk

Ekin Altun

Avukat

1993-2004 seneleri arasında Ted Ankara Koleji Vakfı’nda,  2004-2008 seneleri arasında Çankaya Üniversite Hukuk Fakültesi’nde öğrenim hayatını tamamlamıştır . Akabinde 2015 senesinde ODTU Ekonomi Bölümünde ve Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde kamu hukuku alanında  özel öğrenci statüsünde bir dönem öğrenim görmüştür.

Ekin ALTUN  özellikle yabancı ve Türk menşeli müvekkillerin  Kurumsal Yönetim, Birleşme & Devralma, , madencilik hukuku ,  enerji hukuku, inşaat hukuku  gibi çok çeşitli sektörlerde de müvekkillere sınır ötesi satın almalar, ortak girişimler, özel sermaye yatırımları, ve hukuki süreçleri içeren konularda kapsamlı bir şekilde, Kadim Hukuk ve Danışmanlık bünyesinde hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti vermektedir.

Güneş Enerjisi Santrali projesi, Rüzgar Enerjisi Santrali Projesi ve Termik Santral Projeleri gibi günümüzde Türkiye’nin enerji alanında büyük öneme sahip projelerinin ihale aşamasından faaliyet aşamasına kadar tüm yasal süreçlerine katkıda bulunmuştur.

Dava aşamalarının yanı sıra ilgili konularda danışmanlık ve koruyucu danışmanlık hizmeti de vermektedir. Enerji, madencilik, sözleşmeler hukuku, ticaret hukuku , şirketler hukuku, iş hukuku ve idare hukuku alanında 10 seneyi askın süredir çalışmaktadır .

2010 senesinde TÜBİTAK’da  Biyogaz Eğitim Merkezi’nin gerçekleştirdiği ve  Türkiye’de ilk kez düzenlenen  seminere konuşmacı olarak çağrılmıştır.

Ekin ALTUN Almanca ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir .